Nezávislost na filtraci– značná výhoda, neboť má svou vlastní pohonnou jednotku, vlastní filtrační patronu a čerpadélko. Není tedy závislý na žádném systému, pokud se ovšem nerozhodnete pro model, který je speciálně určen k připojení přes bazénovou filtraci.
Plná automatika– existují přístroje ruční, poloautomatické i automatické. S ručními se nadřete a ztrácíte drahocenný čas, který můžete věnovat něčemu zábavnějšímu nebo užitečnějšímu, s poloautomatikou jste na půl cesty k robotickému vysavači. Ten za vás uklidí dno, aniž byste sáhli po teleskopické tyči s kartáčem.
Zlepšení jakosti vody– značný objem nečistot padá ke dnu, jen část z nich se usadí na stěnách nádrže. Filtrace nemůže zvládnout dokonalou očistu dna a právě v tom nám pomůže vysávání usazeného sedimentu. Jestliže zařízení používáte v pravidelném režimu, je téměř jisté, že se vám tekutina uvnitř nádrže nebude kazit.
Úspora chemických prostředků– ta je značná, neboť se snižuje jak obsah mikroorganismů, tak i vodních řas. S plně automatickým strojem a funkční filtrací je starost o bazén snadnou záležitostí, vy pak kontrolujete pouze pH a koncentraci desinfekčních prostředků pomocí testerů, případně je občas doplníte.
Hygiena– ta je tím nejpodstatnějším důvodem, proč si pořídit bazenovy vysavač. Zvládne za hodinu vyčistit zhruba 10 – 35 kubíků vody, kterou prohání skrze vnitřní filtraci, tedy nejen vysává samotné dno. Zaměřuje se především na vodu ve spodní části bazénu a pomáhá tak samotné filtraci.
Drobné předměty na dně– bazén, to není sterilní prostředí, nemáte jej pouze na ozdobu, abyste se na něj chodili jen dívat, jak je pěkný. Dovádění a skotačení dětí, vodní hry a zábava, to vše s sebou přináší i padající drobnosti ke dnu – sponky do vlasů, gumičky, řemínky, žvýkačky, vlasy, kamínky a stvoly trávy nebo listy usazené na chodidlech. Filtrace si s ničím takovým neporadí, ale vysávací mechanismus ano.